Jdi na obsah Jdi na menu
 


Flavio věří v budoucnost Nelsinha

29. 2. 2008

Flavio Briatore, šéf týmu Renault, si nemůže vynachválit svou novou jezdeckou dvojici Alonso-Piquet.

Flavio Briatore: "Nelsinho představuje budoucnost a když máte člověka jako je Alonso, také potřebujete v sestavě někoho, kdo se od něj může učit. Myslím, že pokud chceme investovat do budoucnosti, má daleko větší smysl mít ve voze nováčka jako je Piquet."

"Nelsinho se musí hodně učit, ale je ve fantastické pozici. Nedostane se do konfrontace s Fernandem, protože si myslím, že by prohrál. Ale je velmi inteligentní a motivovaný, chce se učit a je součástí týmu. Je mladý, je mu teprve 21 let a věřím, že rok, dva nebo tři pro něj budou výborné, aby se od Fernanda učil. Doufám, že u nás budou spolu Fernando a Nelsinho mnoho následujících let."

Flavio umožnil Fernandu Alonsovi stát se hvězdou Formule 1 a chtěl podstoupit stejnou cestu s také Heikkim Kovalainenem, kterého posadil do závodní sedačky v minulém roce. V té době pro něj představoval budoucnost právě Heikki, proto se Flavio nevyhl narážce na rychlou změnu názoru.

Flavio Briatore: "Budoucnost se změnila. Někdy máte přítelkyni, o které si myslíte, že představuje vaši budoucnost. Poté potkáte lepší a budoucnost se náhle změní... Možná se k nám Heikki jednoho dne vrátí, lidé milují Renault tolik, že se všichni chtějí vrátit."

"Našli jsme správné řešení, Heikkiho jsme umístili do McLarenu, což je velmi konkurenceschopný tým a Nelsinha do Renaultu. Je to také o kontinuitě, protože loni odjel hodně kilometrů v testech a pro Renault je také důležité mít brazilského pilota."

Flavio však důvěru ve schopnosti svého bývalého finského pilota neztratil.

Flavio Briatore: "McLaren je velmi důležitý tým pro F1 a pro Rona Dennise mám velký respekt. Myslím, že je Heikki velmi dobrý a velmi odhodlaný. Lewis má v tuto chvíli výhodu, že zná vůz a tým, ale Heikkiho budou podporovat úplně stejně. Skutečnost, že má McLaren dalšího z našich jezdců znamená kontinuitu. Konzistence znamená ve Formuli 1 všechno a oni jsou velmi konzistentní!"

Tým Renault má také zcela novou sestavu testovacích jezdců, nominováni byli Romain Grosjean, Lucas di Grassi a Ben Hanley. Právě Romain Grosjean by podle všeho mohl být další francouzský pilot ve Formuli 1. 

Flavio k němu dodal: "Grosjean byl vždy součástí jezdeckého programu Renaultu a vyhrál dva první závody asijské série GP2. Důvod, proč je tolik mladých jezdců u Renaultu je ten, že jim věříme. Vždy jsme investovali do mladých jezdců a vždy doufáte, že jste našli dalšího Schumachera, Alonsa nebo Räikkönena. Vždy hledáte ty nejlepší."

Zdroj: F1 Sports