Jdi na obsah Jdi na menu
 


Partneři týmu

1. 3. 2008

Hlavní sponzor

ING

Celosvětová finanční instituce se sídlem v Nizozemsku zahrnující pojišťovnictví, bankovnictví a výhodné investice s více než 60 miliony klientů po celém světě.           Se 115 000 zaměstnanci tvoří široké spektrum předních společností, které poskytují služby svým klientům pod značkou ING.

Partneři týmu

ELF

Elf je nejvýznamnější značkou skupiny Total Group, čtvrté největší mezinárodní ropné společnosti, která funguje ve více než 130 zemích světa. Historie partnerství Renault a Elf ve Formuli 1 trvá již 30 let.

Poskytuje především příležitost zvýšit výkonnost výrobku za extrémních podmínek s ohledem jak na palivo, tak na oleje. V dnešní době může zákazník těžit přímo z těchto zkušeností, a s novými inovovanými produkty, které pomáhají snižovat spotřebu paliva a znečišťování ovzduší, stejně tak jako zlepšovat ochranu motoru a jeho výkonnost.

Bridgestone

Bridgestone Corporation se svou centrálou v Tokyu je největším světovým výrobcem pneumatik a dalších gumárenských výrobků. Světově proslulá značka, která zahrnuje Bridgestone a Firestone, uvádí největší účast společnosti na trhu pneumatik po celém světě. Různorodé činnosti zahrnují rovněž obchod v automobilovém průmyslu, průmyslové výrobky, chemickými produkty a sportovní zboží. Výrobky Bridgestone a Firestone se prodávají ve více než 150 zemích po celém světě.

Chronotech

Hodinky Chronotech se rodí z filosofie, která spojuje inovaci produktu s pronikavým designem a dynamikou - a tvoří tak prvotřídní módní image. Kromě velkého úspěchu v Itálii jsou hodinky prodávány po celé Evropě, na Středním východě, v Japonsku a v USA.

Pepe Jeans

Pepe Jeans je jednou z předních mladších značek světa, která vznikla v roce 1973 v Portobello Road v Londýně, a od té doby se rozšířila nejdříve po Velké Británii a Irsku, než vkročila také do ostatních evropských zemí. Dnes zaujímá své místo po celém světě s více než 200 obchody Pepe Jeans a silně proniká také do velkoobchodní distribuce. Pepe Jeans je také velice známá svými reklamními kampaněmi s mladými celebritami jako jsou Sienna Miller, Cristiano Ronaldo, Laetitia Casta a nyní také Ashton Kutcher.

Universia

Universia byla vytvořena v roce 2000 jako online iniciativa v univerzitním světě. Síť Universia je tvořena tisíci univerzitami ve více než 11 zemích. Stala se největší sítí univerzit po celém světě a měřítkem pro univerzitní společnost: rektory, profesory, výzkumné pracovníky, studenty atd.

Universia sdílí společně s týmem Renault a jeho piloty hodnotu talentu, inovaci a týmovou práci. Je to dokonalý prostředek, který pomáhá studentům univerzit a mladým lidem po celém světě. Poskytuje informace o univerzitách, vzdělání a životě na univerzitě, přístupu k práci, nepřetržitém tréninku, tvorbě komunit a volného času.

Sanho Human Service

Sanho Human Service je specialistou v japonském průmyslu, nyní lídrem na trhu a od roku 2006 je součástí sponzorství motorsportu.

Mutua Madrilena

Skupina Mutua Madrilena, založena ve Španělsku před 78 lety je jednou z největších pojišťovacích společností a zahrnuje přes 2.500.000 pojištěnců z celého světa. Její aktivity se v první řadě soustředí na pojišťování zahrnující automobily, motocykly, životní a majetkové pojištění, investiční fondy, nemovitosti atd.

Ve Formuli 1 se Mutua Madrilena objevila poprvé v roce 2005, kdy se stala partnerem týmu Renault a je jedinou španělskou společností, která se těší ze dvou mistrovských titulů týmu Renault a Fernanda Alonsa z let 2005-2006, a je stále v F1.

Společnost vlastní také jeden z budoucích symbolů Madridu, věž Mutua, 250 metrů vysokou, která se stane jednou z největších kancelářských budov ve Španělsku.

Oficiální dodavatelé

Altran

Společnost Altran, působící v 19 zemích, byla založena v roce 1982, a je lídrem ve vyspělé technologii a odborných inovacích v Evropě. 16.000 specialistů po celém světě tvoří kompletní řadu strojírenské a odborné sféry: elektronika, informační technologie, jakost a organizace.

Avus

Avus je značkou strojírenské společnosti Crowley Investment, soustředí se především na odborný výzkum a vývoj, aby mohla týmu Renault nabídnout co nejlepší řešení tvaru a zakřivení volantu, co se týče vyspělé technologie, provedení a kvality.

Champion

Po více než 90 je Champion světovým lídrem ve výrobě a opatření originálního zařízení kvalitních výrobků, které podává automobilovým výrobcům a trhu s autopříslušenstvím. S Renaultem ve Formuli 1 spolupracuje již od roku 1976. Obě společnosti již v oboru technologie zapalovacích svíček došly k mnoha inovacím, od turbomotorů až k širokoúhlému motoru V10 a úspěšnému mistrovskému motoru V8.

GF AgieCharmilles

Průkopník inovačních obráběcích řešení má záviděníhodnou pověst, co se týče mimořádného výkonu, skvělé účinnosti a perfektní přesnosti. Stroje této společnosti umožňují designérům týmu posouvat limity techniky ve Formuli 1 stále dopředu.

DMG

DMG je součást skupiny Deckel Maho Gildemeister, největšího výrobce CNC frézek na světě. Spolupráce přinesla do 16 nových strojů do Enstone a 2 do Viry.

Elysium

Elysium přináší technologie převodu 3D dat. Tým Renault využívá řadu produktů, aby zajistil kvalitu dat počítačových projektů a zároveň rychlost převodu 3D dat, zahrnující řešení a rozbory, aby mohla být zpřístupněna a používána během výrobního procesu.

Magneti Marelli

Společnost je mezinárodním lídrem v designu a výrobě technicky vyspělých součástí a systémů automobilového průmyslu. Zahrnuje komunikační systémy, systémy vstřikovacích čerpadel, výfukové systémy, systémy osvětlení, systémy tlumičů a zavěšení a další.

Společnost Magneti Marelli dodává Renaultu elektronické systémy již od roku 1977.

Lancel

Slavný francouzský výrobce, který nabízí široký okruh koženého zboží a zavazadel, které zajišťují celému týmu cestování na závodní okruhy ve velkém stylu.

Processia Solutions

Služby této společnosti jsou využívány v různých oblastech průmyslu, jako např. v průmyslu automobilovém, leteckém, ve stavebnictví a další.

Služby společnosti zahrnují obchodní poradenství, řešení designu a realizační služby.

Puma

Společnost Puma dodává oblečení a obuv celému týmu a jezdcům na okruzích, stejně jako sportovní oblečení pro členy týmu mimo závodní okruhy.

Steria

Symantec

Celosvětový lídr infrastrukturního software, který umožňuje ochranu a dostupnost informací. Symantec působí ve 40 zemích světa.

SDL Tridion

Tridion je hlavním pilířem internetové strategie týmu Renault, umožňující týmu komunikovat rychle a bezpečně se svými fanoušky ve čtyřech jazycích ze všech míst konání závodů a testů.

Vistagy

Technologie počítačových projektů zajišťující návrhy a výrobu produktů vyrobených z kompozitních materiálů. Technologie využívá především letecký a automobilový průmysl.

Renault F1 Team využívá tohoto software od roku 2002, aby snížil výrobní lhůtu a zlepšil přesnost svých kompozitních částí závodních vozů.